Ako a s čím nanášať makeup?
Ahojte! Dnes som si pre vás pripravila niečo technického charakteru. Budem sa venovať štetcom, resp. pomôckam určeným na nanášanie krycieho krému. Za tých cca 5 rokov, čo používam makeup, som mala možnosť vyskúšať takmer všetky možné "nástroje", ktoré fičali v rôznych obdobiach vývoja makeup trendov. Na tomto mieste by som sa s nimi rada podelila a zhodnotila, čo momentálne vyhovuje mne a pri práci s klientkami. Snáď vám tento článok pomôže zorientovať sa medzi rôznymi pomôckami a naučíte sa možno niečo nové. :-)
Plochý štetec na pleťovú masku - Oriflame (4,50 Eur)
Keď boli moje vizážistické schopnosti ešte v plienkach, na makeupy sa používali väčšinou ploché štetce. Nebola som výnimkou a doma som ich mala aj ja. Takýmto štetcom sa krycí krém nanášal do stredu tváre a následne sa rozotieral smerom von. Pokiaľ ste si naozaj nedali záležať, výsledný finish nebol nič moc, pretože po ťahoch štetcom mohli na tvári zostať nepekné šmuhy. Na druhej strane, tento štetec od Oriflame (paradoxne je určený na pleťovú masku) používam aj v súčasnosti. Skvelo sa mi osvedčil pri nanášaní makeupu na klientky. Týmto štetcom im na pleť nanesiem krycí krém v bodoch a potom "buffing" štetcom (budem o ňom hovoriť neskôr) zapracujem do stratena. Pre mňa osobne na tento krok stačia aj prsty, ale samozrejme, že pri zákazníčkach je hygiena prvoradá.
"Stippling" štetec od e.l.f. cosmetics (4,50 Eur)
Z plochého štetca som presedlala na tzv. stippling brush. V kozmetickej brandži bol mimoriadne obľúbený asi pred 2-3 rokmi. Oproti plochým štetcom mal jednu výhodu - na pleti dokázal zanechať prirodzený, až ,,airbrush" efekt. Dôvodom je kombinácia dvoch druhov štetín. V prvej časti majú "stipple brushe" prírodné štetiny (čierne) a vo vrchnej časti zase umelé (biele). Makeup sa týmto druhom pomôcky nanáša jemným vklepávaním/ďobaním do pleti. Môj prvý stippling štetec bol od značky E.l.f., ktorý je už pekne opotrebovaný a má niekoľkokrát zalepenú rúčku (chudák :D). Používam ho však doteraz, pretože je jednoducho skvelý. Na klientky ho osobne neodporúčam, pretože samotná aplikácia pre ne môže byť nepríjemná (štetiny môžu pri vklepávaní jemne pichať).
Beauty Blender/špongia (3-7 Eur)
Paralelne so stipple brushom som používala aj špongiovú techniku nanášania makeupu. V súčasnosti na trhu dostať desiatky rôznych druhov špongií, no ošiaľ spustilo až ,,vajíčko" beauty blender. Ide o relatívne tuhú hubku, ktorá sa pred aplikáciou krycieho krému musí namočiť. Myslím, že práve preto na tento spôsob veľa ľudí nadáva, pretože špongiu používajú nasucho a to potom stráca účel. Vlhká špongia nenasiakne toľko produktu a makeup do pleti krásne zapracuje. Ak nemáte radi vysoké krytie, určite vyskúšajte túto pomôcku. Jemnejšiu vrstvu makeupu nedocielite so žiadnym štetcom. Osobne beauty blender používam len na korektor, pretože aplikácia na celú tvár je s ním časovo náročnejšia.
"Buffing" štetec - Hakuro H54 (9,50 Eur), "Flat Kabuki" štetec - Hakuro H50 (8,90 Eur)
Jedným z posledným trendov sú štetce typu ,,flat kabuki" a ,,buffing". Práve pri týchto pomôckach som zakotvila a zatiaľ mi úplne vyhovujú. Sú to štetce, ktoré sa vyznačujú extra hustotou (pokiaľ sú teda kvalitné). Štetiny majú výlučne umelé, aby nevsakovali toľko makeupu. S týmito štetcami je aplikácia asi najjednoduchšia. Na pleť v bodoch nanesiete krycí krém - prstami alebo plochým štetcom (viď vyššie) - a následne buffing/kabuki brushom krúživými pohybmi rozotriete dostratena. Výsledný efekt je veľmi prirodzený. Flat kabuki má ešte jednu výhodu - keďže je na vrchu skosený a nie guľatý ako buffing brush, do pleti vie makeup zapracovať aj vklepávaním (podobne ako stippling-štetec). Tak vie docieliť lepší ,,airbrush" finish. Sama sa neviem rozhodnúť, ktorý z týchto dvoch konkrétnych štetcov (Hakuro H50 a Hakuro H54) mne vyhovuje viac. Na zákazníčky však najradšej používam buffing brush H54, pretože je o čosi menší a sedí aj na malé tváre. Naviac naň nie je potrebné tlačiť, čo je, samozrejme, vždy pre klientku príjemnejšie. :-)
Tým by som uzavrela dnešný tak trochu edukačný príspevok. Mám v pláne pokračovať v podobne ladených článkoch, tak mi dajte schválne vedieť, aký typ štetcov/pomôcok by ste chceli vidieť nabudúce.
Komentáre
Zverejnenie komentára